przejdź do zawartości
Aktualności

Wsparcie dla mieszkańców DPS w Ślesinie.

Od wykrycia ogniska koronawirusa placówka działa w podwyższonym reżimie sanitarnym. Bez zakłóceń realizowana jest opieka nad mieszkańcami, wydawane są posiłki dla pensjonariuszy i personelu. Stan zdrowia mieszkańców i pracowników jest na bieżąco monitorowany i od kilku dni nie budzi zastrzeżeń. Mieszkańcy, którymi są osoby z niepełnosprawnością intelektualną, źle znoszą sytuację wymuszoną wprowadzeniem koniecznych zasad bezpieczeństwa. Pomimo udzielanego wsparcia psychologicznego i terapeutycznego, wśród pensjonariuszy wyczuwa się duże napięcie i niepokój. W celu złagodzenia nastrojów panujących w Domu, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie wyszło z inicjatywą przygotowania dla mieszkańców upominków w postaci zestawów terapeutycznych uwzględniających ich zainteresowania i pasje. Realizacją pomysłu zajęły się warsztaty terapii zajęciowej z Paprotni, Nieborzyna i Mielnicy Dużej oraz środowiskowe domy samopomocy z Głębockiego i Fundacji Mielnica z Konina. Na zaproszenie wtz-ów z Paprotni i Nieborzyna, do akcji przyłączyli się lokalni przedsiębiorcy: Firma „Kupiec” z Krzymowa i Zakład Betoniarski Kaluba-Ruszkowski z Kleczewa oraz p. Daniel Bednarek, który przekazał dwie pary rękawic bramkarskich z autografem syna Filipa, piłkarza Lecha Poznań.
Dziś (9 listopada) zaadresowane imiennie paczki trafiły do DPS-u. Każdy z 96 mieszkańców otrzymał kartkę z życzeniami oraz zestaw terapeutyczny. Zgodnie z upodobaniami obdarowanych, zawartość pakietów tworzyły: książki, gry edukacyjne, puzzle, układanki, płyty CD, akcesoria plastyczne, artykuły krawieckie i pasmanteryjne, zabawki i maskotki. Wszyscy otrzymali też słodycze i napoje.
– Mieszkańcy naszego Domu mocno odczuwają skutki pandemii, zwłaszcza od momentu, kiedy w placówce pojawił się koronawirus. Dzisiejszy dzień dostarczył im wiele radości i pozwolił oderwać się od negatywnych myśli. Prezenty i kartki, które otrzymali, będą ich cieszyć jeszcze przez wiele dni, a pomoce terapeutyczne pomogą odreagować negatywne emocje związane z sytuacją epidemiczną w Domu. Wszystkim, dzięki którym przeprowadzenie tej akcji było możliwe serdecznie dziękujemy. Ten przejaw wsparcia i solidarności jest ważny nie tylko dla podopiecznych, ale również dla nas, bo przecież walka z COVID-19 jeszcze się nie skończyła – powiedziała Joanna Wołyńska, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Ślesinie.
 
                
Marta J. Bagrowska
Powiatowy Rzecznik Prasowy
 
Wsparcie dla mieszkańców DPS w Ślesinie.
Wsparcie dla mieszkańców DPS w Ślesinie. 1
Wsparcie dla mieszkańców DPS w Ślesinie.
Wsparcie dla mieszkańców DPS w Ślesinie. 2
Wsparcie dla mieszkańców DPS w Ślesinie.
Wsparcie dla mieszkańców DPS w Ślesinie. 3
Wsparcie dla mieszkańców DPS w Ślesinie.
Wsparcie dla mieszkańców DPS w Ślesinie. 4
Wsparcie dla mieszkańców DPS w Ślesinie.
Wsparcie dla mieszkańców DPS w Ślesinie. 5
Kontakt
PCPR w Koninie
ul. Aleje 1 Maja 9
62-510 Konin
tel./fax: 63 243-03-06
Email: sekretariat@pcpr.konin.pl
Formularz kontaktowy
Organizacje
Samorząd Województwa WielkopolskiegoPaństwowy Fundusz Rehabilitacji Osób NiepełnosprawnychPortal Organizacji PozarządowychMinisterstwo Rodziny Pracy i Polityki SpołecznejStarostwo Powiatowe w KoninieWielkopolski Urząd Wojewódzki PoznańBiuletyn informacji publicznejPortal Funduszy EuropejskichOgólnopolskie Stowarzyszenie Powiatowych i Miejskich Ośrodków Pomocy Rodzinie „CENTRUM”Agencja Rozwoju RegionalnegoPowiatowy Urząd Pracy w KoninieSystem Obsługi Wsparcia
© 2020 Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Koninie
created by PERSABIO