przejdź do zawartości
Aktualności

POWIATOWY DZIEŃ RODZICIELSTWA ZASTĘPCZEGO 09.06.2016r.

30 maja w całej Polsce obchodzony jest jako Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Ustanowione przez sejm w 2006r. święto służyć ma przede wszystkim zwróceniu uwagi społeczeństwa na los osamotnionych oraz odrzuconych dzieci. Dodatkowo ma także uhonorować wysiłek, jakiego podejmują się na codzień Rodzice Zastępczy.  Dzięki ich zaangażowaniu możliwe jest zapewnianie  młodym ludziom spokojnego dzieciństwa, wykształcenia oraz – co najważniejsze – miłości. I właśnie ze względu na trud, jakiego podejmują się Rodzice Zastępczy, święto 30 maja ma jeszcze drugi wymiar. Ma być podziękowaniem dla nich oraz uhonorowaniem ich wytrwałości. Tak jak Dzień Matki czy Dzień Ojca, tak i Dzień Rodzicielstwa Zastępczego podkreśla znaczenie obecności Rodziców Zastępczych dla prawidłowego rozwoju osamotnionych oraz osieroconych dzieci.

Powiatowy Dzień Rodzicielstwa Zastępczego  odbędzie się 09.06.2016r. o godzinie 10:00 w Klasztorze Misjonarzy Świętej Rodziny w Kazimierzu Biskupim. Organizatorem jest  Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Koninie przy wsparciu banku Credit Agricole oraz zaangażowaniu Klasztoru Misjonarzy Świętej Rodziny.  Zgromadzonych gości m.in.

  • Starostę i Wicestarostę Powiatu Konińskiego,
  • przedstawicieli Rady Powiatu Konińskiego i Gminy Kazimierz Biskupi, 
  • Ośrodki Pomocy Społecznej,
  • dyrektorów i pedagogów szkolnych,
  • rodziny zastępcze z powiatu konińskiego oraz dzieci i młodzież w nich przebywającą,

przywitają dwie najstarsze stażem zawodowym rodziny zastępcze zawodowe pełniące funkcje pogotowia rodzinnego państwo Zofia i Józef Walkowscy, z gminy Golina, oraz Elżbieta i Zygmunt Jarka z gminy Ślesin. Imprezę rozpocznie wystąpienie ks. Łukasza Skołud - misjonarza Świętej Rodziny. Następnie dzięki zaangażowaniu i pomocy studentów III roku pracy socjalnej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie dla najmłodszych
 i rodzin zastępczych przewidziano liczne gry i zabawy rodzinne na świeżym powietrzu. Dzień Rodzicielstwa Zastępczego zakończy się o 13:00, przy ognisku i muzyce.

 

 

zdjęcie prezentacyjne

 

Kontakt
PCPR w Koninie
ul. Aleje 1 Maja 9
62-510 Konin
tel./fax: 63 243-03-06
Email: sekretariat@pcpr.konin.pl
Formularz kontaktowy
Organizacje
Samorząd Województwa WielkopolskiegoPaństwowy Fundusz Rehabilitacji Osób NiepełnosprawnychPortal Organizacji PozarządowychMinisterstwo Rodziny Pracy i Polityki SpołecznejStarostwo Powiatowe w KoninieWielkopolski Urząd Wojewódzki PoznańBiuletyn informacji publicznejPortal Funduszy EuropejskichOgólnopolskie Stowarzyszenie Powiatowych i Miejskich Ośrodków Pomocy Rodzinie „CENTRUM”Agencja Rozwoju RegionalnegoPowiatowy Urząd Pracy w KoninieSystem Obsługi Wsparcia
© 2020 Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Koninie
created by PERSABIO