przejdź do zawartości
Aktualności

III Dni Rodzicielstwa Zastępczego w powiecie konińskim.

piknik
piknik 2
piknik 3
piknik 4
piknik 5

Występy sceniczne, liczne gry i zabawy rodzinne, a do tego świetna pogoda i prawie trzystu gości - tak zapisały się III obchody Dnia Rodzicielstwa Zastępczego w powiecie konińskim.

Gościnna Gmina Kazimierz Biskupi po raz trzeci stała się miejscem integracji rodzin zastępczych z naszego powiatu. W świętowaniu, które tradycyjnie odbywało się w kazimierskim Amfiteatrze i na placu przy Klasztorze Misjonarzy Świętej Rodziny, uczestniczyło ponad 240 rodziców zastępczych i ich wychowanków. Do wspólnego świętowania dołączyli też: przedstawiciele samorządu powiatu i gminy oraz na co dzień współpracujące z rodzinami osoby z tzw. otoczenia społecznego.

Organizatorzy postarali się o szereg atrakcji. Dużym zainteresowaniem cieszyły się przejazdy bryczką, pokazy sprzętu strażackiego oraz kolorowe dmuchańce. W trakcie licznych zabaw i konkursów sportowo-rekreacyjnych dzieci szalały, skakały i świetnie się bawiły, a ich opiekunowie dzielnie im towarzyszyli. Dobre humory towarzyszyły uczestnikom festynu także podczas wspólnego grillowania. Nie zabrakło również chwil wzruszeń. Pod adresem rodziców zastępczych padło wiele ciepłych słów. Wszyscy otrzymali również pamiątkowe dyplomy z podziękowaniem za ofiarowaną dzieciom miłość, troskę i wychowanie, za którymi stoi codzienna odpowiedzialna i pełna wyzwań praca.

- Powiat koniński bardzo docenia rolę rodzin zastępczych i stara się tak często, jak to możliwe podkreślać ich znaczenie oraz rangę społeczną. Dzień Rodzicielstwa Zastępczego jest jednym z takich dorocznych wydarzeń, które ma pokazać jak ważną misję mają do spełnienia rodziny zastępcze. Poza tym, ma ono służyć integracji tego środowiska i zapewnić wszystkim jego uczestnikom dużo radości podczas wspólnej zabawy - mówi starosta koniński Stanisław Bielik.

- Podjęta przez samorząd powiatu konińskiego 20 lat temu decyzja o rezygnacji z umieszczania dzieci w opiece instytucjonalnej wymaga od nas – organizatora pieczy zastępczej – nieustannych starań o pozyskiwanie kolejnych osób gotowych pełnić funkcję rodziny zastępczej. Dzisiejsze obchody są więc również okazją do popularyzacji idei rodzicielstwa zastępczego wśród naszych mieszkańców – dodaje Dorota Kaźmierczak kierownik Zespołu ds. pieczy zastępczej w PCPR w Koninie.

III Dni Rodzicielstwa Zastępczego w Powiecie Konińskim zorganizowało Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Koninie przy wsparciu Gminy Kazimierz Biskupi i Klasztoru Misjonarzy Świętej Rodziny.

 

 

 

Kontakt
PCPR w Koninie
ul. Aleje 1 Maja 9
62-510 Konin
tel./fax: 63 243-03-06
Email: sekretariat@pcpr.konin.pl
Formularz kontaktowy
Organizacje
Samorząd Województwa WielkopolskiegoPaństwowy Fundusz Rehabilitacji Osób NiepełnosprawnychPortal Organizacji PozarządowychMinisterstwo Rodziny Pracy i Polityki SpołecznejStarostwo Powiatowe w KoninieWielkopolski Urząd Wojewódzki PoznańBiuletyn informacji publicznejPortal Funduszy EuropejskichOgólnopolskie Stowarzyszenie Powiatowych i Miejskich Ośrodków Pomocy Rodzinie „CENTRUM”Agencja Rozwoju RegionalnegoPowiatowy Urząd Pracy w KoninieSystem Obsługi Wsparcia
© 2020 Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Koninie
created by PERSABIO