POWIATOWY DZIEŃ RODZICIELSTWA ZASTĘPCZEGO 09.06.2016r.

Ostatnia aktualizacja strony: 2016-05-31 14:54

30 maja w całej Polsce obchodzony jest jako Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Ustanowione przez sejm w 2006r. święto służyć ma przede wszystkim zwróceniu uwagi społeczeństwa na los osamotnionych oraz odrzuconych dzieci. Dodatkowo ma także uhonorować wysiłek, jakiego podejmują się na codzień Rodzice Zastępczy.  Dzięki ich zaangażowaniu możliwe jest zapewnianie  młodym ludziom spokojnego dzieciństwa, wykształcenia oraz – co najważniejsze – miłości. I właśnie ze względu na trud, jakiego podejmują się Rodzice Zastępczy, święto 30 maja ma jeszcze drugi wymiar. Ma być podziękowaniem dla nich oraz uhonorowaniem ich wytrwałości. Tak jak Dzień Matki czy Dzień Ojca, tak i Dzień Rodzicielstwa Zastępczego podkreśla znaczenie obecności Rodziców Zastępczych dla prawidłowego rozwoju osamotnionych oraz osieroconych dzieci.

Powiatowy Dzień Rodzicielstwa Zastępczego  odbędzie się 09.06.2016r. o godzinie 10:00 w Klasztorze Misjonarzy Świętej Rodziny w Kazimierzu Biskupim. Organizatorem jest  Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Koninie przy wsparciu banku Credit Agricole oraz zaangażowaniu Klasztoru Misjonarzy Świętej Rodziny.  Zgromadzonych gości m.in.

  • Starostę i Wicestarostę Powiatu Konińskiego,
  • przedstawicieli Rady Powiatu Konińskiego i Gminy Kazimierz Biskupi, 
  • Ośrodki Pomocy Społecznej,
  • dyrektorów i pedagogów szkolnych,
  • rodziny zastępcze z powiatu konińskiego oraz dzieci i młodzież w nich przebywającą,

przywitają dwie najstarsze stażem zawodowym rodziny zastępcze zawodowe pełniące funkcje pogotowia rodzinnego państwo Zofia i Józef Walkowscy, z gminy Golina, oraz Elżbieta i Zygmunt Jarka z gminy Ślesin. Imprezę rozpocznie wystąpienie ks. Łukasza Skołud - misjonarza Świętej Rodziny. Następnie dzięki zaangażowaniu i pomocy studentów III roku pracy socjalnej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie dla najmłodszych
 i rodzin zastępczych przewidziano liczne gry i zabawy rodzinne na świeżym powietrzu. Dzień Rodzicielstwa Zastępczego zakończy się o 13:00, przy ognisku i muzyce.

 

 

zdjęcie prezentacyjne

 

Organizacje

Samorząd województwa wielkopolskiego
Państwowy fundusz rehabilitacji osób niepełnosprawnych
ngo.pl
Ministerstwo pracy i polityki społecznej
Starostwo Powiatowe
Wielkopolski urządz wojewódzki Poznań
Biuletyn informacji publicznej
Kapitał ludzki
Ogólnopolskie Stowarzyszenie Powiatowych i Miejskich Ośrodków Pomocy Rodzinie „CENTRUM”
Agencja rozwoju regionalnego